Kurban katliamının birinci günü kurban edilmemek için direnen bir çok hayvanın direnişine sahne oldu. Zulüm karşısında sonunu bile bile direnmeyi seçmenin onuruyla "kurbanlık" hayvanlar cellatlarına son boynuz darbelerini indirmekten geri durmadılar. VİDEO - FOTO GALERİ

- Van'daki depremzedeler için kurban kestirmeye gelen CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi kaçan büyükbaş hayvanların kendilerine doğru yönelmesi üzerine bir tehlike yaşadılar. Diğer partililer ve korumalar tarafından ani bir hareket ile kenara çekilerek tehlikeyi atlattılar. VİDEO

- Edremit'in Atatürk Mahallesi'nde kurbanlık için satın alınan bir dana sahiplerinin elinden kaçtı. Şehir merkezinde yaklaşık 1 saatlik bir kovalamacanın sonunda bir sitenin otoparkında sıkıştırılan dana zabıta ekiplerinin müdahalesinden son anda kurtulmayı başardı. Şehrin dışında yer alan mandalina bahçelerine kaçan dana ekiplere izini kaybettirmeyi başardı.

- Alanya’da tatil yapan İsveçli Henderberg Beoziz, Cikcilli Beldesi’ndeki bir et tesisinde kurban kesimini izlemeye gitti. Kesilen kurbanları görünce dayanamayan Beoziz, baygınlık geçirip olduğu yere yığıldı. İsveçli turiste ilk müdahaleyi kurbanlıklarını kestirmeye getirenler yaptı. Beoziz, olay yerine çağırılan ambulansla Alanya Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.

- Erzurum'da kurban edilmek istenilen boğa sahibinin elinden kaçtıktan sonra adeta terör estirdi. Yaklaşık 2 saat kaçarak cadde trafiğini birbirine katan boğa kendini yakalamak isteyenleri boynuz darbeleriyle yaraladı. Boğanın saldırdığı 3 kişi adeta ölümden döndü. Hırçın boğa belediye ekipleri tarafından defalarca tüfekle uyuşturucu iğneyle vurulduktan sonra etkisiz hale getirilebildi.

- Çorum'da kurban kesim yerindeki raylı askının yıkılmasıyla kestiği büyükbaş hayvanın altında kalan kasap 31 yaşındaki Murat Yıldız öldü.

- ŞANLIURFA'da, sahibinin elinden kaçan ve onlarca kişiyi peşinden koşturan azgın boğa, içi müşteri dolu 2 mağazaya daldı. Alışveriş yapanlara korku dolu anlar yaşatan boğa, güçlükle yakalanarak kesileceği alana götürüldü.

- KARAMAN'ın Yeşilada Mahallesi Şehit Metin Yiğittop Caddesi'ndeki kurban kesim yerinde kasap Hakan Akdilek (33), kurbanlık keçiyi keserken aniden fenalaşarak yere yığıldı. Yeşilada Mahallesi Şehit Metin Yiğittop Caddesi'ndeki kurban kesim yerinde kasap Hakan Akdilek (33), kurbanlık keçiyi keserken aniden fenalaşarak yere yığıldı.

- ANKARA’da kaçan iki kurbanlık boğa, vatandaşları ve belediye ekiplerini saatlerce peşinden koşturdu. Kaçan boğalar 3 saat sonunda belediye ekipleri tarafından uyuşturucu iğne vurularak yakalandı.

- SİVAS'ta akşam saatlerinde sahiplerinin elinden kaçan angus cinsi kurbanlık boğa askeri bölgeye girdi. Askeri personeli alarma geçiren angusu Sivas Belediyesi hayvan barınağı görevlileri uyuşturucu iğneyle bayıltıp yakaladı.

- Üsküdar’da kesilen kurbanların denize akan kanı nedeniyle İstanbul Boğazı’nın bir bölümü kırmızıya döndü.

- ANTALYA'da, sahiplerinin kesmek için yol kenarındaki bir direğe bağladığı kızgın boğa, ipini koparınca kentin sokaklarını birbirine kattı. Yaklaşık 15 kilometre boyunca kaçan, sıkıştırıldığı bir akaryakıt istasyonunda veteriner ekiplerinin 4 uyuşturucu iğne attığı boğa, güçlükle zaptedildi.

- Erzurum'un Palandöken ilçesinde boğa dehşeti yaşandı. Sabah kesim için boş alana götürülen boğa sahibinin elinden kaçtı. Kafasına çuval geçirilmiş haldeki boğa uzun süre vatandaşları peşinden koşturdu. Cadde trafiğini birbirine katan boğa daha sonra boş bir araziye yöneldi. Burada önüne çıkanlara saldırı yaralayan boğa, önce halat atılarak yakalanmak istendi. Bütün yöntemlerin başarısız çıkması üzerine boğanın yakalanması için belediye ekiplerinden yardım istendi. Bir süre sonra gelen uzman ekip boğaya defalarca tüfekle uyuşturucu iğne attı. İğnelere rağmen ayakta duran boğa koşarak ana caddeye girdi. Burada yeniden trafiği birbirine katan boğa Aziziye Hastanesi önünde düşerek yere yığıldı. Boğa cadde üzerinde hemen kesilerek kurban edildi.

- Gaziantep'in İslahiye ilçesinde sahibinin elinden kaçak bir dana Zabıta ekiplerinin uzun uğraşları sonucu sakinleştirici iğne ile yakalandı. Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurbanlarını kesmeye çalışan bir çok vatandaş kendilerini yaralayınca hastanelik oldular.

- İstanbul'daki bir kurban satış noktasındaki kesim görevlileri, yere yatıramadıkları boğanın boğazını ayaktayken kesti. Bayramın ilk günü nedeniyle yoğunluğun yaşandığı kurban pazarlarında, zaman zaman tartışılacak görüntüler ortaya çıktı. Bir kurban satış noktasında kesime götürülen boğa, görevliler tarafından zapt edilemedi. Hayvanı yere yatıramayan görevlilerin bir kısmı boğayı kuyruğundan çekerken, kesim görevlisi ise elindeki bıçakla ayaktaki hayvanın boğazını kesti. Can çekişen hayvanın boğazını defalarca kesen görevliye, vatandaşlar tepki gösterdi.

- Sivas'ta kesime görülürken kaçan kurbanlıklar, sahipleri ile polis ve belediye ekiplerine zor anlar yaşattı. Yenidoğan Mahallesi'nde kesileceği sırada bağlı olduğu ipi kopararak sahiplerinin elinden kaçan bir boğa, Yenidoğan ve Fatih mahallelerinde vatandaşlara korkulu anlar yaşattı. Uzun süren kovalamacalara rağmen boğayı yakalayamayan sahipleri durumu polise bildirdi. Bunun üzerine bölgeye polis, zabıta ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Tüm çabalara rağmen sakinleşmeyen boğanın etkisiz hale getirilmesi için Sivas Belediyesi Hayvan Barınağı görevlilerinden yardım istendi. Bölgeye gelen görevliler, uyuşturucu iğne kullanılan silahla boğayı etkisiz hale getirmeye çalıştı. Vücuduna 3 uyuşturucu iğne saplanan boğa, buna rağmen kıstırıldığı yerden kaçmayı başardı. Mahalle aralarından geçerken özellikle çocuklara ve evlerinin önünde kurban kesen vatandaşlara korkulu anlar yaşatan boğa, daha sonra Pünzürük Deresi'ne doğru kaçtı. Sivas 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nın tel örgülerinin etrafından dolaşan boğa, uyuşturucu iğnelerin etkisiyle iyice halsiz düşünce bölgedeki bir ahırın önünde vatandaşlarca yakalandı. Vatandaşlar ile itfaiye ve zabıta görevlilerince kaçmaması için bir telefon direğine iple bağlanan 7 hisselik boğa, sahiplerinin evinden kilometrelerce uzaklıkta kesildi.

- Eskişehir'de kurbanlık danayı yere yatırmaya çalışan bir vatandaş, dananın üzerine devrilmesi sonucu ayağını kırdı.

- Adana'da kurban kesmeye çalışırken kendilerini yaralayan onlarca kişi hastanelerin yolunu tuttu.

- Kilis'in Musabeyli ilçesinde de kesilmek için ahırdan çıkarılan Dananın kaçması sonucu yakalamak danayı isteyen 17 yaşındaki genç dananın vurması sonucu ağır yaralanırken, kurban keserken veya et doğrarken 20 kişi ise çeşitli yerlerinden yaralandı.

- İstanbul'da da kurban kesimi sırasında yanlışlıkla kendini yaralayan acemi kasaplar, tedavi için hastanelere koştu.  Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisi de, sabah saatlerinden itibaren acemi kasaplarla doldu.

- Çorum ve Erzurum'da kurban keserken 2 kişi yaşamını yitirdi, yurt genelinde çeşitli yerlerinden yaralanıp hastanede tedavi görenlerin sayısı 2 bin 155'i buldu.

Yorumlar 

 
#1 2011-11-06 18:53
AB ŞUNU KABUL ETMİŞTİR.HAYVANLAR HİSSEDEN CANLILARDIR.ORUÇ TUTUP SEVAP ALMAK İÇİN, ORUÇ BEDELİ PARA ÖDEYEBİLİYORSUN UZ.

NE GARİPTİR Kİ,SEVAP İŞLEMEK ADINA BİR KURBAN PARASINI FAKİRE VERMEYİ,YADA HAYIR KURUMUNA VERMEYİ ASLA VE ASLA KABUL ETTİREMİYORSUNU Z.İLLAADA HAYVANIN CANINI İSTERİZ DİYORLAR.

BU NE YAMAN BİR ÇELİŞKİ ALLAH AŞKINA.